вівторок, 6 травня 2014 р.

Новий розділ! Он-лайн тексти книг

Привіт всім студентам коледжу, а також тим, хто полюбляє сучасну  українську літературу!!! Пропоную до Вашої уваги он-лайн тексти книг, які з різних причин відсутні в фонді нашої бібліотеки. Цей розділ з часом буде поповнюватися в залежності від запиту читачів, або виходу в світ нових книг сучасних письменників.
10
http://goo.gl/J89CgQ


http://library.org.ua/?p=161 - Жолдак Богдан «Навколо трону»
« Чого нема незалежності? Ге, це вопрос. Бо це нам поляки неделали таку подлянь. Як їх після цього називати? Бо вони вже тисячу лєт спорять з нами, хто главнєйший: чи ми, поляки, чи вони, поляки.»

http://goo.gl/5ndKWH - Забужко О. «Казка про калинову сопілку»

      Вона вродилася з місяцем на лобі. Так їй потім  розказувала мати, як запам'ятала собі з першої  хвилі, з першого крику викинутої над собою  аж під сволок чиїмись моцними руками дитини, на яку дивилася знизу вгору, нездужаючи скліпувати сліз, - на трохи зависокому як для  дівчинки, опукло-буцатенькому лобику виразно темнів  збоку невеличкий  багряний серпик, наче місяць- недобір. Тільки мати  вперто казала -  молодик,   доки сама в це не повірила: відомо ж бо, що молодик - то на долю, а недобір - тим він і  недобір, що наводить на лихі сни...http://goo.gl/58dV06 - Забужко О. «Сестро, сестро»

           Сестра, мати, подруга, коханка, творець своєї й чужої долі... Найглибші таємниці жіночої душі — у виконанні нашого найбільшого майстра психологічної прози. Нове, доповнене видання книжки, яка вже стала сучасною класикою і яку європейська критика порівнює з творами Анджели Картер і Ельфріди Єлінек. Книжка Року-2003 в Україні, Книжка Року-2006 газети «Lidove noviny» в Чехії.


http://goo.gl/Nryvnn - Іваничук Р.  «Мальви»


      Історичний роман Романа Іваничука 'Мальви' зображує події мало або й зовсім ще не висвітлені в українській літературі, а саме - події, що відбувалися напередодні повстання Богдана Хмельницького при султанському й ханському дворах. Колізії роману розвиваються навколо долі дітей полковничихи Марії Самійлихи, котрі, як і мати, в ріхні часи потрапляють у турецьку й татарську неволю...http://goo.gl/LmWspe - Іздрик Ю. «Флешка - 2 GB»          «Флешка» — найпрозоріша книжка найточнішого Іздрика. Вона є підбіркою «есеїв, шкіців та колажів Юрія Іздрика, вперше зібраних під однією обкладинкою» (сама обкладинка теж є бездоганним шкіцом і колажем того ж Іздрика).

Ця підбірка може сприйнятися як довгоочікувана сатисфакція всіма, кому Іздрик здається цікавим і симпатичним, а його проза надто складною. Всі ці тексти писані а замовлення різних видань, тому авторові йшлося передовсім про те, щоби його думки були зрозумілими.
Однак простота викладу ніяк не зашкодила тим якостям його прози, які роблять Іздрика великим письменником, — чутливій спостережливості, парадоксальному мисленню, баченню тенденцій ще у зародку, феноменальному мовотворенню. Реалізм Іздрикової літератури полягає у реалізмі мовних конструкцій. Він розуміє, що проза — це не те, про що говориться, а те, як про щось сказано. 


http://goo.gl/7SdHJs - Іздрик Ю. Вірші

http://goo.gl/vd5xYu - Ірванець О.  «Рівне/Ровно (стіна)»


       Цей роман, завершений і вперше опублікований 2000 року, можна віднести до жанру “пророцтв”, або, науковою мовою, антиутопій. Ще можна сказати, що автор передбачив одне з роздоріж, на якому ще зовсім недавно стояла наша країна – розділення України на Східну та Західну. Що насправді розділяє стіна, якщо її побудувати по живому тілу міста, країни? На що здатна людина, чиє дитинство й молодість залишились в недосяжності у кількох кілометрах поруч? Сашко Ірванець, який “побачив її, Стіну. Побачив її у своєму рідному місті” розповідає про це досить переконливо. Стає моторошно. Хочеться будь-що не допустити ситуаціїї, коли ти мусиш відповісти собі на питання: “Чим та ким я можу пожертвувати, а ким — ні?..”http://goo.gl/Gx1qHk - Ірена Карпа    «50 хвилин трави»          Ірена Карпа (справжнє ім`я невідоме). 23 роки, проживе ще невідомо скільки через свій вельми певний спосіб життя. «Дупа і уродка (…), прибацана тьолка…» — любить цитувати журналісти антоцію до першої Іреніної книги «Знес Паленого». Насправді все ще гірше: Ірена добра, розумна, виважена, гарна…«Сиджу вечорами, плету макраме…» — зізнається вона в одному інтерв`ю.Це неправда, що вона любить картинги, — вона пече яблучні пляцки. Неправда, що пірнає в Тихому океані з аквалангом, — вона читає дамські романи.

Ірена НЕ подорожує автостопом, НЕ фотографує заборонених яків в Гімалаях на Індо-Китайському кордоні, НЕ пише блюзнірських текстів для альбомів типу «Курва Кам Бек!» гурту типу «Фактично Самі», НЕ міняє життєвих поглядів і місць проживання, НЕ пише дисертацій з літератури, НЕ вживає жодних наркотиків, НЕ малює автопортретів, де зображений самий лише голий торс, НЕ поводиться нечемно, НЕ заключає мільйонних контрактів.

Ірена просто НЕ каже правди.


http://goo.gl/kjdlCK - Ірена Карпа «Фройд би плакав»


          Париж – Франкфурт – Джокджакарта – Джакарта – Банг-кок-Джакарта – Джокджакарта – Київ – Яремча – Київ – Джакарта – Плі Айр – Убуд – Джокджакарта – Берлін – Мюнхен – Київ – Делі – Агра – Катманду – Тхімпху – Київ – Яремча – Лімасол – Київ – Ярославль – Київ – Прага Такий шлях зробив цей роман, перш ніж стати книжкою «Фройд би плакав». Кемпінги і дорогі отелі, помешкання українських заробітчан і західних дипломатів, шведський коханець зі шляхетною місією покращити світ і російський коханець з купою проблем, світ шоу-бізнесу і буддійські храми, а ще – багато-багато коротких притч і анекдотів, сумних і не дуже історій. Все це з відвертістю, якої ще не знала українська література. Ця книжка може приголомшити, але не відпустить до останньої сторінки, залишаючи відчуття довгої і виснажливої подорожі, після якої стаєш іншою людиною.


http://goo.gl/mDnigS - Прохасько Т. «ЛЕКСИКОН ТАЄМНИХ ЗНАНЬ»


Книга має передмову, взяту з першої книжки Прохаська «Інші дні Анни» й написану Іздриком, а також ґрунтовну післямову Лідії Стефановської (с. 139—148).

До книги «Лексикон таємних знань» увійшли повісті й оповідання:

«Спалене літо»
«Essai de deconstruction (Спроба деконструкції)»
«Довкола озера»
«Некрополь»
«Від чуття при сутності»
«Увібрати місто»
«Лексикон таємних знань»


http://goo.gl/ojta9q - Прохасько Т.  «БотакЄ»


Іще один чудовий «гросбух» іще одного чудового письменника з Івано-Франківська Тараса Прохаська, письмо якого критики порівнюють з прозою Маркеса. Надзвичайно світла, позитивна і мудра книжка, до якої ввійшли всі основні твори автора: від повістей до оповідань і колонок. Сам автор у передмові пише: «У ботаніці мене завжди приваблювала передовсім флористика. Флористика займається описом того, які рослини живуть у певному місці. Описує таким чином різноманітність форм життя у різноманітності місцевостей. Вона не цікавиться ні внутрішньою будовою організму, ні тонкими хімічними процесами. Вона навіть не надто дошукується причин різноманітності. «Ботакє», — кажуть у наших горах. Бо так є. Тексти, зібрані в цій книжці, дещо нагадують принципи флористики. В них важко знайти якихось концепцій, висновків чи пояснень. Вони просто намагаються бути нагадуванням про нескінченну різноманітність життя, життів, днів, годин. Якщо під час читання цієї книжки таке відчуття з’явиться, то я буду вдячний від імені цих текстів. Як вдячний усім, хто вірить у безпричинну потребу різноманітності, книжок, читання... Бо так є».
http://goo.gl/fLgB10 - Римарук І. Вірші

http://goo.gl/dHKA8e - Ірен Роздобудько «Ґудзик»


Роман «Ґудзик», що ми пропонуємо до уваги читача, у 2005 році отримав першу премію Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова». Цей роман має багато нашарувань, сюжетних колізій і героїв. Його часовий простір: від середини 70-х до наших днів, його географія — Київ, українська провінція, Росія, Чорногорія, зрештою — Америка. Але головна ідея така: велике щастя або велика трагедія може початися з найменшої деталі, з ґудзика, який так легко загубити, а потім шукати все життя... Це роман про любов, вірність, зраду. Про те, що ніколи не варто оглядатися назад,.а цінувати те, що існує поруч із тобою — сьогодні і назавжди. А можливо, цей роман про... дещо з життя янголів, що випадково потрапили на нашу землю?..http://goo.gl/TuzEZ1 - Ірен Роздобудько «Зів’ялі квіти викидають»

Роман передає історію життя двох актрис радянських часів, що знайшли своє кохання в обличчі одного з успішних сценаристів того ж таки радянського кіно. Але доля звикла грати відданими акторами життя - одна з них стала дружиною сценариста, інша - незамінною забавкою. Але весь цей час акторки заочно ворогували між собою. Плинність років закидає їх до одного притулку для самотніх акторів, де, на перший погляд, їх насичене сценічне життя втрачає свій блиск та колорит. Міцно взявшись за своє, кожна бажає зла опонентці. Але символом миру стає молода покоївка, що випадково дізнається про життя колишніх кумирок радянського кіно. Стефка - головна героїня роману стає закріплюючою ланкою ланцюгу болю та ненависті в цій сентиментальній історії, що містить в собі глибокий духовний підтекст та двозначність. Загубивши "вогник" свого життя, Стефка переживає особисту драму, але знаходить порозуміння з собою завдяки мудрості двох свідомих жінок, які поводяться як малі діти, бажаючи незгод одна одній.


Наприкінці роману та й власного життя актриси розуміють, що колись могли стати найкращими подругами, але пожертвували собою заради того, хто не вартий кохання. Досвідченість похилих жінок надихає Стефку відродити для мешканців Будинку самотніх акторів театру та кіно сенс їхнього життя - сцену з глядачами по той бік. Поклавши історію життя акторок в основу сценарію, Стефка стає переможницею престижного європейського кінофестивалю.

http://goo.gl/MVdZ15 - Савка М. Вірші

http://goo.gl/L6rK44 - Щербак Ю. «Чорнобиль»


Попіл Чорнобиля стукає в моє серце. Ось уже три роки я живу і болію Чорнобилем , намагаюся збагнути причини аварії та її наслідки , постійно думаю про героїв і злочинців Чорнобиля , про його жертви - минулих і майбутніх ; листуюся , зустрічаюся з безліччю людей , причетних до цієї трагедії , слухаю і записую все нові і нові оповідання . Часом самовпевнено думаю , що мені відомо вже все або майже все про аварію - але ні, в оповіданні незнайомої людини або в листі, що прийшов здалеку , раптом спалахує несподівана , пронизлива деталь , виникає ще одна нова драма , чорнобильський сюжет , здавалося б такий вже знайомий , робить ще один крутий поворот. І тоді розумію : ні, ще нескоро виберуся з чорнобильського виру .
Дякую за увагу, далі буде...


Немає коментарів:

Дописати коментар